Čas jsou peníze

Přesýpací hodiny

V poslední době čím dál častěji slýchám z různých zdrojů „čas jsou peníze“ nebo „náš čas je drahý“.

Ale čas je hlavně náš život.

Byly doby, kdy jsem ani já nevěnovala příliš pozornosti tomu, jakým činnostem kolik svého času věnuji a jak žiji. Dělala jsem rutinní věci, jak v zaměstnání, tak v domácnosti. Volný čas jsem často trávila před televizní obrazovkou a nechávala se vtáhnout do dění televizních seriálů.

Pak jsem dospěla do stádia, že takto už to nechci.

Dnes je všechno jinak. Každý den je pro mě příležitostí něco nového zkusit nebo něco příjemného zažít. Když se člověk dokáže odpoutat od svých návyků a začne dělat něco jinak, najednou se otevřou netušené obzory a možnosti.

Začala jsem se více soustředit na sebe, jak žiji, s jakými lidmi se potkávám a čím se odreagovávám. Přestala jsem sledovat televizi – zpravodajství i seriály. Posouvala jsem své hranice a zkoušela nové věci. Zjistila jsem, že mohu dokázat všechno, po čem toužím.

Všichni máme svůj vymezený čas. Jen na nás je, jak ho využijeme. Jestli ho utopíme v moři nářků a problémů nebo jestli se budeme těšit z každého dne, který můžeme prožít. V každém věku je možné něco v životě objevovat.

Kdo má nedostatek vlastních zážitků, je nespokojený a stále něco hledá. Vnější vlivy ale většinou tu pravou spokojenost nepřinesou, a pokud ano, tak jen na krátký čas.

A jak jste na tom Vy? Jste spokojení?

Žijete životy televizních hrdinů nebo své vlastní?

Dita Breberová
Každý člověk se může stát takovým, jakým chce. Ukazuji lidem cestu k úspěchu a splněným snům. Pojďte žít spokojený život :-)
Můj příběh si přečtěte zde>>
.
Můžete mi napsat na dita@ditabreberova.cz
Komentáře
  • Stáhněte si e-Book zdarma
  • Nejnovější příspěvky