Pohon nebo brzda?

Vybavilo se vám auto? O tom to opravdu nebude. Tenhle článek bude o naší mysli. Jak nás podporuje, pohání vpřed nebo naopak příšerně brzdí.

Máte mysl pod kontrolou nebo ona vás? Co Vás napadne ráno po probuzení? „Co krásného dnes můžu udělat, abych měl(a) báječný den?“ Nebo „To je zase hnusně, dneska to nebude stát za nic.   A ještě to, co mě čeká v práci … To bude děs.“

Chápete, že s takovýmto naladěním to opravdu nebude stát za nic? Když si řeknete, co krásného pro sebe můžu udělat, hned se přeladíte na něco pěkného, pozitivního a to vás dostane do úplně jiného vnitřního stavu.

Pozorujte svoje myšlenky, kterými reagujete na různé situace. Všímejte si, jak smýšlíte o ostatních i o sobě. Jestli se jako prvotní objevují odsuzující názory a z čeho pramení. Rychlé úsudky jsou často nesprávné a je třeba si dát čas a poznat, jaká ta situace nebo člověk jsou. To, že si začnete všímat těchto věcí, vás posune dál. Otevře vám to nové obzory. Naučíte se nedělat ukvapené závěry, ale dát si čas. Pracovat sami se sebou, více se poznávat. To, co se může zdát špatné se dá najednou změnit úhlem pohledu.

Řešila jsem jeden nepříjemný případ v zaměstnání. Během toho jsem ještě připravovala soutěž pro školy. A když nastal ten den a soutěž se konala, kolegyně mi asi čtyřikrát volala kvůli zmiňovanému případu. Neměla jsem na to náladu a byla jsem už naštvaná, že nemám pokoj ani na soutěži, kterou jsem organizovala a musela jsem stále odcházet. Ale po posledním telefonátu mi najednou došlo, že mohu být vlastně ráda, že tam nejsem a řeší to za mě někdo jiný. A když jsem se po soutěži vrátila do práce, venku před budovou stálo asi 10 kolegyň a vypadaly roztřeseně. Případ se vyhrotil tak, že dokonce musela zasáhnout i městská policie. A já jsem si v tu chvíli uvědomila, čeho jsem byla ušetřena a v duchu jsem děkovala, že mě tahle nepříjemná situace minula.

V životě nás potkává velká spousta situací a my někdy jednáme hodně unáhleně. Uvěříme své mysli, která hned vytvoří závěr nebo hodnocení a to se odrazí na našem prožívání a stavu. Je to zajímavá hra, stát se pozorovatelem sebe sama a neuvěřit hned té myšlence, která se objeví. Pohrát si s ní a zkoumat, co je za tím. Z čeho to vychází. Proč mysl vytvořila tento závěr.

Jestli vás zajímá, jak jste na tom se svojí myslí, stáhněte si eBook „5 znaků, že mysl ovládá vás a ne vy ji, a jak z toho ven …“, pokud ho ještě nemáte.

Přeji vám hodně skvělých uvědomění a vězte, že všechno, co se vám podaří vypozorovat a změnit, ovlivní váš život k lepšímu.

Nedovolte svojí mysli, aby řídila váš život podle svého. Vy jste pilot!

Dita Breberová
Každý člověk se může stát takovým, jakým chce. Ukazuji lidem cestu k úspěchu a splněným snům. Pojďte žít spokojený život :-)
Můj příběh si přečtěte zde>>
.
Můžete mi napsat na dita@ditabreberova.cz
Komentáře
  • Stáhněte si e-Book zdarma
  • Nejnovější příspěvky