Co lidem nejvíc chybí?

Co lidem nejvíc chybí?

Určitě vás napadne spousta věcí. Někdo může mít pocit, že lidem nejvíce schází peníze, ale materiální věci jsem neměla na mysli. Pro člověka je nejhorší, pokud nemá vlastní zážitky. To naši duši nejvíce oslabuje.

Možností je přece hodně …

Možná si řeknete, že v dnešní době není o zážitky nouze. Je tolik věcí, které si můžeme dopřát. Adrenalinové sporty, mega koncerty, relaxační pobyty, zahraniční dovolené, různé zážitkové programy a podobně.

Ale o hluboké a transformační zážitky u mnoha lidí nouze je. 

Jaký je recept na to, dostat se sám k sobě? Spojit se se svým nitrem? Pro mnoho lidí je to něco nemyslitelného a vůbec nechápou, o čem je řeč.

Co to vůbec je spojení se svým nitrem?

Nedávno mi jeden klient řekl : „Jsem se sebou 24 hodin denně a žiju, jak nejlíp umím. Přemýšlím, co je pro mě nejlepší a podle toho se chovám. A tak to je každý den, někdy se mi daří, někdy mi okolí hází klacky pod nohy, ale život není peříčko a je potřeba se s tím smířit a nějak ho přežít. Stejně se s tím nic nedá dělat“.

ALE … ono se vždycky něco dělat dá, když člověk chce. A dělat ze sebe oběť a živit v sobě pocit, že mi lidé z okolí hází klacky pod nohy, to nikomu neprospěje. Je to hodně pohodlné. Na co se snažit a převzít zodpovědnost? Svést nezdary na okolí je jednodušší.

Umění zastavit se nás přehodí do jiného módu vnímání.

Jestli to neumíte, doporučuji  poradit se s koučem osobního rozvoje nebo někým, kdo se věnuje meditacím. Tím, že se zklidníme a zastavíme, naladíme se na sebe a budeme zažívat to, co jsme nikdy předtím nezažili. Naladíme se na své srdce a začneme více vnímat své nitro. Zlepšíme svoji intuici, vnímání světa a všimneme si věcí, které nám jinak unikají. Toto všechno je velmi obohacující.

Co máme v hlavě, to se nám děje

Myšlenky jsou mocné. Ale koho příliš ovládnou, ten je NE-MOCNÝ. Když dovolím své mysli, aby mě ovládala, aby mi například posílala myšlenky, co se stalo v minulosti a stále se v tom budu pitvat, a utápět se ve starých křivdách, nemohu si krásně užívat svoji přítomnost. Utíkají mi vzácné okamžiky, které se už nikdy nedají vrátit zpátky. I když budu v krásném  prostředí a v mysli budu mít nepříjemné věci, které se mi někdy staly, neuvidím krásu, která  je kolem a život si užívat nebudu.

Cvičení soustředění na přítomnost

Mám pro vás jeden tip, jak se naladit na přítomný okamžik. Ze začátku vám to nemusí moc jít, ale časem se vypracujete. Najděte si něco ve svém okolí, co můžete pozorovat. Stéblo trávy, brouka, mraky, jablko, cokoliv. Vnímejte detaily, kterých jste si dřív nikdy nevšimli. Všimněte si tvaru, barvy, vůně,  u mraků nechte pracovat svoji fantazii a hledejte, co vám jejich tvary připomínají. Tak se naladíte na přítomnost a protivné myšlenky na minulost nebo budoucnost budou najednou pryč.

Na co myslíme, to si převádíme do života

Pamatujte si, že to, co živíme ve své mysli, se promítá do našeho života. Jen vy rozhodujete, kterým směrem se budete ubírat a jak budete žít.

Tak ať je to co nejkrásnější a obohacující a stavy radosti a nádherného napojení na svoji duši zažíváte co nejčastěji. A jestli chcete najít cestu ke šťastnému životu a nevíte jak, klikněte SEM 🙂

Dita Breberová
Každý člověk se může stát takovým, jakým chce. Ukazuji lidem cestu k úspěchu a splněným snům. Pojďte žít spokojený život :-)
Můj příběh si přečtěte zde>>
.
Můžete mi napsat na dita@ditabreberova.cz
Komentáře
  • Stáhněte si e-Book zdarma
  • Nejnovější příspěvky